Nasza szkoła jest wesoła i do środka szybko woła!

32 472 02 01

gim-mszana@wp.pl

44-325 Mszana

ul. Sportowa 3

07:00 - 16:00

Pon.- Pt.

32 472 02 01

gim-mszana@wp.pl

44-325 Mszana

ul. Sportowa 3

07:00 - 16:00

Pon.- Pt.

Nasza szkoła jest wesoła i do środka szybko woła!

32 472 02 01

gim-mszana@wp.pl

44-325 Mszana

ul. Sportowa 3

07:00 - 16:00

Pon.- Pt.

32 472 02 01

gim-mszana@wp.pl

44-325 Mszana

ul. Sportowa 3

07:00 - 16:00

Pon.- Pt.

Aktualności

GMINNY MIKOŁAJKOWY TURNIEJ TENISA STOŁOWEGO

6 grudnia w naszej szkole rozegrany został Gminny Mikołajkowy Turniej Tenisa Stołowego. W rozgrywkach wzięli udział uczniowie klas 4-7 bez podziału na kategorie wiekowe. Do turnieju przystąpiło 10 zawodników ze szkół w Mszanie i Połomi. Przedstawiamy klasyfikację: I miejsce – Antoni Sosna, klasa 5 (SP Mszana), II miejsce – Rafał Lasok, klasa 4 (SP Mszana), III miejsce – Bartosz Kozicki, 

ODWIEDZINY MIKOŁAJA

HO, HO, HO! Jak co roku byliśmy bardzo grzeczni, więc odwiedził nas Mikołaj ze swoimi pomocnikami. Dziękujemy Radzie Rodziców za słodki poczęstunek!

CUDA KOSMOSU

Wczoraj społeczność szkolna mogła wysłuchać audycji o Mikołaju Koperniku, którą przygotowała pani Ewa Pasich. W związku z 550. rocznicą urodzin i 480. rocznicą śmierci, senat RP ogłosił rok 2023 Rokiem Mikołaja Kopernika. Uczennice klasy VII b przybliżyły postać tego wybitnego naukowca. Odczytały także wiersz Wandy Chotomskiej pt. „Dzieci stawiają pomnik”. Na zakończenie wszyscy wysłuchali piosenki „W Układzie Słonecznym”. Dziś w 

MARTA CIEŚLIK WOLONTARIUSZKĄ ROKU SUBREGIONU ZACHODNIEGO

Pani Marta Cieślik została wyróżniona nagrodą Wolontariusz Roku Subregionu Zachodniego Województwa Śląskiego. Nauczycielka od wielu lat koordynuje działania wolontariatu w naszej szkole. Prowadzi wiele akcji charytatywnych m.in. „Zbieramto w szkole”, „Góra Grosza”, Szlachetna Paczka, Świąteczne Kartki Dobroczynne, Adopcja na odległość oraz kwesty dla potrzebujących i chorych dzieci. Potrafi zachęcić do ofiarności uczniów i rodziców. Serdecznie gratulujemy!

ADVENTSKALENDER

Jednym ze zwyczajów świątecznych, który pochodzi z Niemiec, jest kalendarz adwentowy. Uczniowie klas VII i VIII przez cały listopad przygotowywali kalendarze adwentowo-językowe, w których zamiast słodkości znalazły się polecenia po niemiecku na każdy dzień adwentu. Oprócz ocen z języka niemieckiego, niektóre kalendarze zostały dodatkowo nagrodzone. I miejsce zajęły Julia Marciniszyn i Kamila Lasok, II miejsce – Alicja Sowisz, III miejsce 

JESIENNY LAMPION – WYNIKI KONKURSU

Znamy już wyniku konkursu JESIENNY LAMPION. Klasy I-III: I miejsce – Hanna Krzyształa, Antoni Adamczyk, II miejsce – Hanna Wieszołek, Dominika Mrozek, III miejsce – Hanna Kokot, Emilia Zając. Wyróżnienia: Patrycja Pająk, Milena Mieszaniec, Filip Menżyk, Liliana Latko. Klasy IV-VIII: I miejsce – Alicja Grzegoszczyk, Martyna Brachmańska, II miejsce – Nadia Machnik, Nadia Sarach, III miejsce – Bartosz Matloch. Wyróżnienia: 

WIECZÓR ANDRZEJKOWY W KLASIE V A

24 listopada klasa V a obchodziła urodziny klasowe połączone z andrzejkami. Zabawa została uświetniona tortem przygotowanym przez mamę Kamila oraz oprawą muzyczną zorganizowaną przez Nastina i jego tatę. Nie mogło zabraknąć również wróżb i zabaw andrzejkowych. Wszyscy świetnie się bawili!

DZIEŃ GÓRNIKA

Z okazji dzisiejszej Barbórki uczniowie klas I-III przygotowali program artystyczny dla górników. Było krótkie przedstawienie, tańce, śpiew oraz piękne wierszyki. Na zakończenie zaproszeni gości otrzymali laurki. Serdecznie dziękujemy za obecność! Wszystkim górnikom życzymy nieustającej opieki świętej Barbary i tyle wyjazdów, ile zjazdów. Szczęść Boże!

DZIĘKUJEMY ONKOMIKOŁAJOM

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom, którzy przyłączyli się do akcji ONKOMikołaj. Dzięki Wam święta chorych dzieci będą o wiele piękniejsze i radośniejsze!

KLASOWI I SZKOLNI MISTRZOWIE TABLICZKI MNOŻENIA

W związku z obchodami Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia przeprowadzony został konkurs polegający na tym, aby w ciągu minuty rozwiązać jak najwięcej przykładów. Klasowymi Mistrzami Tabliczki Mnożenia zostali: Kasia Breguła – klasa IV a, Wojtek Chwedoruk – klasa IV b, Lionel Bershadski – klasa V a, Liliana Kroczek – klasa V b, Julia Gajo – klasa VI a, Maja Nalborczyk – 

COŚ O ŻYCZLIWOŚCI

Z okazji Szkolnego Dnia Życzliwości zorganizowany został konkurs na rymowankę, wiersz, hasło związane z życzliwością. Dziś odbyło się wręczenie nagród i dyplomów. I miejsce zajął Kuba Marszałek, II miejsce ex aequo Filip Menżyk oraz Fabian Menżyk, a miejsce III – Maksymilian Milewski i Dominika Mrozek. Gratulujemy!  

ANDRZEJKI

Wczoraj w bibliotece szkolnej odbyły się andrzejki. Uczniowie mogli się dowiedzieć, co ich czeka w najbliższej przyszłości, i które ich marzenia się spełnią. Poznali imiona swoich przyszłych małżonków, a dziewczyny sprawdziły, która jako pierwsza wyjdzie za mąż. Było dużo śmiechu i świetnej zabawy!  

WYŚPIEWAŁA I MIEJSCE

W dniach 24 – 26 listopada odbył się finał Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej KOZIELSKA SCENA DEBIUTÓW, na którym Magdalena Komarek zajęła I miejsce, a tym samym otrzymała Złotego Koziołka. W pierwszym etapie konkursu Madzia zaprezentowała się w dwóch utworach: „Muzeum i dziewczyna” oraz „Mrówka”. W finale natomiast wykonała piosenkę wytypowaną przez komisję artystyczną, czyli „Mrówkę”. Miała też przyjemność 

Z WIZYTĄ W BIBLIOTECE

24 listopada uczniowie klasy IV b uczestniczyli w lekcji bibliotecznej, którą poprowadziła pani Michalina Hojka. Czwartoklasiści zapoznali się z księgozbiorem i rodzajami katalogów. Dowiedzieli się także, jak można korzystać z internetowych zasobów biblioteki.

KWESTOWALI DLA NIKOLKI

Nasi uczniowie-wolontariusze kwestowali wczoraj na rzecz Nikolki, która urodziła się z krytyczną wadą serca. Serdecznie Im dziękujemy za zaangażowanie!

SUKCES BARTKA

Z radością informujemy, że uczeń klasy VI b – Bartosz Głuchowski – zajął II miejsce w PGE Turnieju Maszyn Wodnych 2023 w konkurencji mocy, która polegała na podniesieniu masy 2,5 kg na wysokość 4 metrów w jak najkrótszym czasie (czas Bartka to 11,458 s) za pomocą wcześniej skonstruowanego modelu maszyny przetwarzającej energię potencjalną wody na energię mechaniczną. Eliminacje regionalne odbyły 

PODZIĘKOWANIA

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom, które przyłączyły się do akcji „Świąteczne Kartki Dobroczynne” – edycja bożonarodzeniowa. Sprzedaliśmy wszystkie kartki. Zebrane pieniądze (150 zł) przekazane zostały Stowarzyszeniu Sursum Corda.  

KOSMICZNE ZAJĘCIA

Realizując tematykę o kosmosie, uczniowie klasy III a wykonali prace plastyczne. Prezentujemy ich wyobrażenie kosmosu. Podczas zajęć wykorzystano technikę sgraffito.

ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA

17 listopada obchodziliśmy Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Jak dobrze wiemy, jej znajomość jest potrzebna nie tylko na lekcjach matematyki, ale również w codziennym życiu. Z okazji święta panie matematyczki: Beata Wieszołek i Ewa Pasich przygotowały dla społeczności szkolnej karteczki z przykładami do wyliczenia. W nagrodę za podanie prawidłowych wyników można było otrzymać cukierki. Wszyscy włączyli się do wspólnej zabawy!  

POZNALI TAJEMNICE WĘGLA

14 listopada uczniowie klasy V a z panią Ewą Kurpis i panią Edytą Kowalkowską wybrali się na wycieczkę do Łaźni Moszczenickiej- Carbonarium, gdzie dzięki wystawie multimedialnej i interaktywnej mogli na nowo odkryć tajemnice węgla. Kolejnym punktem wycieczki był spacer po Parku Zdrojowym. Uczniowie zapoznali się z postacią dr Mikołaja Witczaka, dzięki któremu jastrzębskie uzdrowisko przeżyło prawdziwy rozkwit i stało się 

Ostatnie aktualności
Skip to content