Nasza szkoła jest wesoła i do środka szybko woła!

32 472 02 01

gim-mszana@wp.pl

44-325 Mszana

ul. Sportowa 3

07:00 - 16:00

Pon.- Pt.

32 472 02 01

gim-mszana@wp.pl

44-325 Mszana

ul. Sportowa 3

07:00 - 16:00

Pon.- Pt.

Nasza szkoła jest wesoła i do środka szybko woła!

32 472 02 01

gim-mszana@wp.pl

44-325 Mszana

ul. Sportowa 3

07:00 - 16:00

Pon.- Pt.

32 472 02 01

gim-mszana@wp.pl

44-325 Mszana

ul. Sportowa 3

07:00 - 16:00

Pon.- Pt.

Ważne informacje

ZARZĄDZENIE WÓJTA GMINY MSZANA

z dnia 18 stycznia  2024 r. w sprawie przeprowadzenia postępowania rekrutacyjnego oraz postępowania uzupełniającego na rok szkolny 2024/2025   do klas pierwszych szkół podstawowych, dla których organem prowadzącym jest  Gmina Mszana

Strona logowania do szkół ponadpodstawowych na rok szkolny 2023/2024:

https://slaskie.edu.com.pl/kandydat/app/access_locked.html

Rekrutacja do klas pierwszych szkół ponadpodstawowych rozpocznie się od 15 maja 2023.

Z myślą o rozpoczynającej się rekrutacji przygotowaliśmy dla Państwa  film instruktażowy, który mamy nadzieję, ułatwi kandydatom proces rejestracji wniosków oraz wskaże dalsze czynności z tym związane. Zachęcamy do zapoznania się z nim. W początkowej fazie emisji proszę kliknąć „Pomiń reklamy”

https://youtu.be/n62_lFFih64

Lista dzieci zakwalifikowanych do klasy pierwszej na rok szkolny 2023/2024

ZARZĄDZENIE WÓJTA GMINY MSZANA

z dnia 25 stycznia  2023 r. w sprawie przeprowadzenia postępowania rekrutacyjnego oraz postępowania uzupełniającego na rok szkolny 2023/2024   do klas pierwszych szkół podstawowych, dla których organem prowadzącym jest  Gmina Mszana

ZGŁOSZENIE DZIECKA DO PUBLICZNEJ SZKOŁY PODSTAWOWEJ IM. ŚW. KAZIMIERZA W MSZANIE

Ważne informacje dotyczące egzaminów ósmoklasisty w roku szkolnym 2022/2023

Zasady przyjmowania dzieci z Ukrainy do polskich szkół  – informacja Ministerstwa Edukacji i Nauki

Zarządzenie Wójta Gminy Mszana w sprawie rekrutacji do klas pierwszych szkół podstawowych na rok szkolny 2022/2023

Drodzy Rodzice, Uczniowie, Nauczyciele
nasza szkoła już po raz 8 przyłączyła się do Szlachetnej Paczki. W tym roku będziemy pomagać pani Annie, która od 6 lat, po śmierci męża, samodzielnie wychowuje Roberta, Weronikę i Wojtka. Wzorem ubiegłych lat zbierane będą zarówno produkty, których potrzebuje rodzina, jak również pieniądze, za które kupimy brakujące sprzęty. Zbiórka rozpocznie się 15 listopada, a zakończy 8 grudnia.
Wszystkie potrzebne produkty, których wykaz, wraz ze szczegółowym opisem Rodziny, podajemy poniżej, będzie można przynosić do świetlicy szkolnej.
Sprawmy wspólnie, aby nadchodzące święta były dla tej Rodziny wspaniałe i szczęśliwe. Razem możemy więcej! 🙂 Dobro wraca! 🙂

Historia Rodziny:
Pani Anna (42 l.) 6 lat temu została wdową. Od momentu śmierci męża, który zmagał się z chorobą nowotworową, samodzielnie wychowuje trójkę dzieci: Roberta (17 l.), Weronikę (15 l.) i Wojciecha (11 l.) oraz prowadzi gospodarstwo domowe. Kobieta choruje na astmę. Codzienne życie rodziny jest pełne trosk i nie należy do najłatwiejszych. Z powodu braku infrastruktury oraz wysokiego bezrobocia w okolicy zamieszkałej przez rodzinę, pani Anna ma trudności ze znalezieniem stałego zatrudnienia. Aby podreperować rodzinny budżet, kobieta podejmuje prace dorywcze i sezonowe. Jedynym stałym dochodem rodziny są zasiłki.
Piękno Rodziny:
Pani Anna dba o to, aby jej rodzina jak najwięcej czasu spędzała razem, zwłaszcza podczas wspólnego gotowania. Rodzina znajduje radość w przebywaniu ze sobą, we wspólnych rozmowach. Pomimo przeciwności losu, rodzina nie poddaje się, nie traci nadziei na lepsze jutro. Doceniają to, że są zdrowi i mają siebie. Dzieci są podporą dla swojej mamy. Pani Anna z dumą i troską wypowiada się o swoich pociechach. Mimo trudów życia, w rodzinie panuje zgoda i wzajemny szacunek. Robert interesuje się majsterkowaniem, w przyszłości chciałby pracować w budownictwie. Stara się na bieżąco usuwać drobne usterki w domu. Weronika interesuje się siatkówką. Przez pewien czas uczęszczała na treningi, jednak zmiana szkoły uniemożliwiła dziewczynie kontynuowanie zamiłowania do tej dyscypliny sportu. Ponadto, Weronika interesuje się fotografią. Najmłodszy z rodzeństwa – Wojtek osiąga sukcesy w biegach na różne dystanse. Pani Anna jest uzdolniona plastycznie, lubi również gotować.

Potrzeby Rodziny:
Trzy kluczowe potrzeby Rodziny
1. Kuchenka elektryczna.
2. Żywność trwała.
3. Ręczniki.

Pozostałe potrzeby Rodziny:
Żywność trwała: herbata, kawa, ryż, kasza, mąka, makaron, cukier, olej, dżem, konserwy mięsne, konserwy rybne, owoce i warzywa w puszkach, krem czekoladowy, płatki śniadaniowe.

Środki czystości:  mydło/żel myjący,  szampon,  szczoteczki do zębów,  pasta do zębów,  płyn do płukania,  proszek do prania,  płyn do mycia naczyń,  płyny czyszczące.

Odzież:
Anna: kurtka/płaszcz (zimowe):  rozmiar: L, uwagi: kolor brązowy (160 cm wzrostu)
Robert: bluza (przejściowe): rozmiar: L, uwagi: kolor czarny, na zamek, sylwetka wysoka, szczupła (180 cm wzrostu)
Robert: spodnie (przejściowe): rozmiar: L, uwagi: spodnie dresowe, kolor czarny, sylwetka wysoka, szczupła (180 cm wzrostu)
Weronika: sukienka (letnie): rozmiar: S, uwagi: kolor beżowy/pudrowy róż, długa sukienka, sylwetka wysoka, szczupła (174 cm wzrostu)
Wojciech: czapka, szalik i rękawiczki (kolor czarny)

Obuwie:
Weronika: eleganckie buty; rozmiar: 39, uwagi: kolor czarny, na obcasie
Wojciech: buty sportowe (zimowe); rozmiar: 41, uwagi: kolor czarny

Materiały szkolne:
zeszyty,  bloki,  kredki,  farbki,  klej,  plastelina,  papier kolorowy,  przybory do pisania,  nożyczki.

Wyposażenie mieszkania:
koc,  4 kołdry – wymiary 160×200, 8 poduszek – wymiary 70×80, 4 komplety pościeli – wymiary 160×200, 70×80; prześcieradła; ręczniki.

Brakujące sprzęty gospodarstwa domowego: kuchenka elektryczna

Szczególne upominki:
Anna: kosmetyki: olejki naturalne; Robert: głośnik JBL; Weronika: bransoletka; Wojciech: słuchawki bezprzewodowe.

Zachęcamy do włączenia się w akcję.


Rada Rodziców Szkoły Podstawowej w Mszanie ustaliła na zebraniu dnia 22.09.2021 r. dobrowolną składkę na konto Rady Rodziców w wysokości 70 zł od pierwszego dziecka (każde następne bez opłat). Składki będą zbierane przez rodziców na zebraniach. Można także wpłacać na konto Rady Rodziców.

Konto Rady Rodziców Mszana ul. Sportowa 3

BANK SPÓŁDZIELCZY W JASTRZĘBIU ZDROJU

 46847000012015002132660001

Zachęcamy do wpłat i dziękujemy serdecznie wszystkim, którzy wpłacili w ubiegłym roku szkolnym. Dzięki Państwa  życzliwości udało nam się zakupić m.in. grę „Piłkarzyki” do świetlicy szkolnej, lody dla wszystkich uczniów z okazji Dnia Dziecka, nagrody książkowe na zakończenie roku szkolnego oraz liczne nagrody za udział naszych dzieci w konkursach organizowanych na terenie szkoły.


Urząd Gminy w Mszanie informuje, iż w terminie od 16 sierpnia do 15 września 2021 r. można składać wnioski o przyznanie stypendium szkolnego na rok szkolny 2021/2022, na podstawie przepisów Ustawy z dnia 7 września 1991r. o systemie oświaty – Rozdział 8a Pomoc materialna dla uczniów. Wniosek oraz szczegółowe informacje w załączniku.

Informacja ws stypendium szkolnego 2021-2022.doc

1. Wniosek o stypendium szkolne 2021-2022.doc

2. RODO Klauzula informacyjna rodzica-opiekuna prawnego.doc

3. RODO Klauzula informacja ucznia pełnoletniego.doc

LISTA DZIECI PRZYJĘTYCH DO KLASY PIERWSZEJ SZKOŁY PODSTAWOWEJ IM. ŚW.KAZIMIERZA W MSZANIE NA ROK SZKOLNY 2021/2022 

TERENOWE PUNKTY SAMOSPISU W GMINIE MSZANA

Od 28 czerwca przez okres całych wakacji możesz wypełnić obowiązek spisowy w trwającym Narodowym Spisie Powszechnym również w terenowych punktach samospisu w Połomi i Gogołowej. Do tej pory funkcjonował jeden punkt samospisu utworzony w Urzędzie Gminy w Mszanie.  W punktach tych stacjonować będą pracownicy urzędu – członkowie Gminnego Biura Spisowego, którzy pomogą Państwu w czynnościach spisowych.

– Mamy nadzieję, że tworząc dodatkowe terenowe punkty samospisu w każdej miejscowości i eliminując przy tym bariery odległości i komunikacji z punktem w Urzędzie Gminy mieszkańcy chętnej i szybciej dokonają obowiązku spisowego. – Joanna Szymańska, sekretarz gminy

Punkty czynne będą:

Połomia: Gminny Ośrodek Kultury i Rekreacji w Połomi – parter

każdy poniedziałek, godz. 12.00-17.00

Gogołowa: Filia Gminnej Biblioteki Publicznej – parter

każdy wtorek – godz. 10.00-15.00

Mszana: Urząd Gminy Mszana – parter,

od poniedziałku do piątku w godzinach urzędowania

W celu uniknięcia kolejek i dłuższego czasu oczekiwania mieszkańcy proszeniu są o umawianie wizyt w punktach na konkretną godzinę pod numerem telefonu 032 4759740.

Obowiązują nadal zasady reżimu sanitarnego.

terenowe punkty

Skip to content